Jaunumi / ziņas

Sākums

Konkurss "Mammadaba ūdeņos" ir klāt!

Laikā no šī gada  15.augusta līdz 30.novembrim sadarbībā ar Latvijas valsts mežiem "Manā Copē" norisinās konkurss "Mammadaba ūdeņos", kurā var piedalīties ikviens interesents, kurš likumīgi makšķerē minētajos LVM ezeros. Tā mērķis aktualizēt ētiskas makšķerēšanas principus un izglītot auditoriju par „ķer un atlaid” principa ievērošanas ietekmi uz plēsīgo zivju populāciju un izglītot par „selektīvu” plēsīgo zivju ķeršanu.
Konkursu „mammadaba ūdeņos” organizē AS „Latvijas Valsts meži” (LVM). Tā norises vieta: LVM Kaņiera ezers, Lielauces ezers, Tērvetes ūdenskrātuve, Gulbju ezers. Konkursa pieteikumu iesniegšanas vieta – www.manacope.lv, mobilā lietotne “Mana Cope”. Makšķernieks lietotnes “Mana Cope” profila sadaļā veic īpašu atzīmi, ar ko apliecina savu dalību konkursā, iepazīšanos ar konkursa nolikumu un apņemas ievērot konkursa noteikumus.
Konkursa noteikumi paredz, ka, dodoties makšķerēt, makšķerniekam līdzi jābūt pilnam un atbilstošam atlaišanas rīku komplektam: zivju uztveramajam tīklam, mutes atpletējam, stangām āķa atbrīvošanai un stangām āķa pārkniebšanai. Laivā līdz jāņem „atlaid mammu!” zivju mērīšanas sile (lai saņemtu GM attiecīgās kategorijas nozīmīti), nomināciju vērtējumam sile nav obligāta, jo zivs izmēram nav nozīme. Makšķerniekam līdzi jābūt viedtālrunim vai digitālajam fotoaparātam vai cita veida kamerai, jānoskaidro precīzs zivs garums centimetros. Konkursa pieteikumā jāuzrāda nepārprotams un estētisks foto attēls, kurā redzams pilns zivs augums.

Lai pieteiktu lomu konkursam, makšķernieks reģistrē lomu “Mana Cope” lietotāja profila sadaļā “Mani lomi”, ievērojot šādus noteikumus:

  • laukus neizlaižot, pievieno nepieciešamo informāciju par gūto lomu;
  • pievieno līdz 3 fotoattēliem. Fotoattēlā jābūt saskatāmām siles garuma atzīmēm, zivs purngalam jābūt novietotam uz „0”atzīmes, silei jābūt tīrai. Zivi vienmēr guldīt uz labā sāna! (GM nozīmītei) Vai izvēlētajai nominācijai atbilstošus foto, kur zivjusile nav obligāta;
  • pievieno piezīmes, kur norāda konkursa nomināciju, uz ko pretendē, kā arī ar saiti uz foto vai video, kas apliecina, ka pieteikuma attēlā redzamā zivs tiek atlaista;

Konkursā ikviens var iesniegt vairākus dažādu zivju pieteikumus no dažādiem LVM ezeriem,

Pieteikums jāiesniedz vismaz 7 dienu laikā pēc zivs noķeršanas un atlaišanas un ne vēlāk par mēneša pēdējo dienu.
 
 

P O T C P S S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Jaunākie notikumi

Liegumi: 01.01.2024 - 31.12.2024 Lašu un taimiņu ieguves liegums iekšējos ūdeņos