Jaunumi / ziņas

Makšķerēšanas karšu loterija 2022

Loterijas atļaujas numurs: 7099 Balvas Eholots Lowrance Hook Reveal Spole Shimano Stella C3000 FJ Spinings FAVORITE CREED CRD Soma SIMMS Dockwear Pack - 28L Carbon Vobleris Strike Pro INQUISITOR 80

Lašu makšķerēšanas ierobežojumi Baltijas jūrā

Makšķerējot Baltijas jūras un Rīgas līča ūdeņos, 2022.gadā atļauts lomā paturēt tikai vienu no audzētavām izlaistu lasi ar nogrieztu taukspuru. Visi noķertie savvaļas laši (ar nenogrieztu taukspuru) nekavējoties jāatlaiž atpakaļ jūrā. Audzētavās audzētus lašus no savvaļas lašiem var atšķirt ar to, ka tiem ir nogriezta taukspura, tādējādi audzētavu laši ir identificējami arī pieaugušā vecumā. Minētie ierobežojumi neattiecas uz taimiņu ieguvi makšķerēšanā.

Mencu ieguves ierobežojumi makšķerēšanā un zemūdens medībās baltijas jūras 26. apakšrajonā*

2022. gadā Baltijas jūras 26. apakšrajona piekrastes ūdeņos* makšķerēšanā un zemūdens medībās aizliegts paturēt lomā mencu.

Lašu zemūdens medību ierobežojumi Baltijas jūrā

2022.gadā atļauts lomā paturēt tikai vienu no audzētavām izlaistu lasi ar nogrieztu taukspuru. Zemūdens medībās pirms šāviena izdarīšanas zemūdens medniekam ir jāpārliecinās, ka lasis ir ar nogrieztu taukspuru. Minētie ierobežojumi neattiecas uz taimiņu ieguvi zemūdens medībās.

Mainās licencētas makšķerēšanas noteikumi

Šodien stājas spēkā grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumos Nr. 799 "Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība". Kas mainījies?

AS „Sadales tīkls” aicina ievērot drošības prasības, makšķerējot elektrolīniju tuvumā

Valstī sākoties aktīvai makšķerēšanas un spiningošanas sezonai, AS „Sadales tīkls” atgādina par drošības noteikumu ievērošanu, makšķerējot gaisvadu elektrolīniju tuvumā. Lai izvairītos no veselības un dzīvības apdraudējuma, makšķerniekiem vienmēr jāpievērš uzmanība, vai ūdenstilpes tuvumā neatrodas elektrolīnijas, un jāpārliecinās, ka makšķerēšanas laikā tās netiks aizķertas ar makšķeres kātu vai auklu.

Makšķerēšanas karšu loterija! Loterijas rezultāti 2021!

Loterijas norises laiks: 1.Loterijas norises sākuma datums: 2020. gada 7. decembris. Loterijas norises beigu datums: 2021. gada 3. februāris. 2. Loterijas reģistrācijas periods: no 2020. gada 7. decembra līdz 2021. gada 31. janvārim. Atļaujas numurs 6588.

Usmas Virtuālais kauss 2020

Usmas ezers ir patīkama notikuma gaidās. Jau pavisam drīz, š.g. 7. un 8. novembrī ezerā norisināsies Makšķerēšanas kauss spiningošanā ar mākslīgo mānekli "Usmas Virtuālais kauss 2020". Kausa dalībnieku reģistrācija, kā arī pasākuma norise un visas pārējās organizatoriskās lietas notiks attālināti, izmantojot vietni "Mana Cope".

Konkurss "Mammadaba ūdeņos" ir klāt!

Laikā no šī gada 15.augusta līdz 30.novembrim sadarbībā ar Latvijas valsts mežiem "Manā Copē" norisinās konkurss "Mammadaba ūdeņos". Konkursa mērķis aktualizēt ētiskas makšķerēšanas principus un izglītot auditoriju par „ķer un atlaid” principa ievērošanas ietekmi uz plēsīgo zivju populāciju un izglītot par „selektīvu” plēsīgo zivju ķeršanu.

ĶER. BET IEVĒRO. Ceļvedis makšķerniekiem pieejams arī elektroniski.

Biedrības "Makšķernieku organizāciju sadarbības padome" izstrādātais ceļvedis makšķerniekiem latviešu, krievu un angļu valodā pieejams arī internetā tiešsaistē.

Jaunums! Junioru Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karte

Esam radījuši Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karti arī junioriem. Karte ir bezmaksas un paredzēta bērniem/ jauniešiem līdz 15 gadu vecumam, kuri vēlas justies piederīgi lielai makšķernieku kopienai. Pirmās junioru kartes varēsi nopelnīt jau Bauskas Vimbu svētki 2019, apmeklējot mūsu telti un atbildot uz jautājumiem, kas jāzina jebkuram makšķerniekam.

Jau 3.aprīlī seminārs “Iespējas, pieredze un izaicinājumi iekšējo ūdeņu resursu apsaimniekošanā”

Interesējies par Latvijas iekšējiem ūdeņiem - upēm, ezeriem u.c. ūdenstilpēm vai domā, kā varētu iesaistīties ūdeņu sakopšanā vai apsaimniekošanā, tad šis pasākums domāts tieši Tev!

Makšķerēšanas kartes loterijas laimētāji

"Apsveicam! Ar laimētājiem sazināsimies personiski."

Ūdeņu pieejamība makšķerēšanai, vēžošanai un zemūdens medībām

Saistībā ar makšķerēšanu iekšējos ūdeņos nereti sabiedriskajos medijos ir nācies lasīt vai gadījies dzirdēt makšķernieku nostāstus par dažādo praksē radušos pieredzi, kad viņi dodas makšķerēt uz kādu no izvēlētajiem ūdeņiem. Nezināšanas dēļ par konkrēto ūdeņu piederību un makšķernieku tiesībām tajos, cilvēkiem nereti rodas domstarpības vai pat konfliktsituācijas ar privāto ūdeņu vai to piekrastes zemju īpašniekiem. Tāpēc, lai veicinātu labāku makšķernieku izpratni par to, kādos ūdeņos un ar kādiem nosacījumiem var nodarboties ar savu iemīļoto vaļasprieku, ir tapis šis raksts.

P O T C P S S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Jaunākie notikumi

Liegumi: 01.01.2022 - 31.12.2022 Lašu un taimiņu ieguves liegums iekšējos ūdeņos