Kas jāzina makšķerniekam

Ar ko sākt jaunajam zemūdens medniekam?

Ar ko sākt jaunajam zemūdens medniekam?

Latvijas Zemūdens sporta federācija aicina – iepazīsti zemūdens medību nianses tagad, lai nākamajā sezonā esi gatavs šo sporta veidu izmēģināt! Īsā ciklā par zemūdens medībām skaidrojam svarīgāko. Šoreiz – par to, ar ko sākt jaunajam zemūdens medniekam.

Ja esi nolēmis nodarboties ar zemūdens medībām, tad ir vairāki punkti, kuriem jāpievērš uzmanība.

Sākumā – profesionāļa kompānijā

Iesākumā ieteicams atrast kādu cilvēku, kurš ar zemūdens medībām jau nodarbojas. Vienmēr droši var uzrunāt sociālos portālos attiecīgajās interešu grupās jebkuru cilvēku, vai arī sazināties ar kādu klubu. Zemūdens mednieki ir atsaucīgi un ieteiks cilvēku, kurš palīdzēs saprast, kas ir zemūdens medības – izstāstīs, kā peldēt, kur drīkst medīt, kāds inventārs jāizvēlas, iedos to pamēģināt. Skatoties informatīvus video, ir iespējams kaut ko iemācīties, bet pirmo reizi dodoties ūdenī, radīsies daudz jautājumu. Tāpēc būtu labi, lai tuvumā ir pieredzējis zemūdens mednieks, kurš palīdzēs ar padomu un atbalstu.

Kuru gadalaiku izvēlēties?

Labākais laiks, lai sāktu īstas zemūdens medības, ir vasara. Nevajadzētu sākt savu zemūdens mednieka karjeru aukstā ūdenī vai citos ārkārtējos apstākļos, piemēram, nakts laikā. Toties ziema ir vislabākais laiks, lai baseinā, profesionāla instruktora pavadībā, iemācītos pareizi un droši peldēt zem ūdens. Pāris nodarbību laikā atklāsiet priekš sevis ļoti daudz jauna un noderīga!

Pirms uzsāc zemūdens medības, neaizmirsti:

  • iepazīties ar zemūdens medību tiesību izmantošanas nosacījumiem;
  • iegādāties makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karti, ja vien saskaņā ar noteikumiem tā nav jāiegādājas, un licenci, ja esi nolēmis medīt vietā, kur organizētas licencētās zemūdens medības;
  • iepazīties ar drošības niansēm, izvēlēto ūdeņu aprakstu;
  • iegādāties atbilstošu inventāru.

Inventāru iesākumā iespējams arī iznomāt, lai savi līdzekļi nav jāiegulda, pirms saproti, ka patiešām vēlies ar šo sporta veidu nodarboties.

Noderīgas saites:

Ar ko sākt jaunajam zemūdens medniekam? https://youtu.be/G6XnL5VadHo

P O T C P S S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Jaunākie notikumi

Liegumi: 01.01.2024 - 31.12.2024 Lašu un taimiņu ieguves liegums iekšējos ūdeņos